Moot court competiton - přihlášky do 14. ledna 2016!

Zveme všechny studenty středních škol k účasti na letošním ročníku soutěže v simulovaném soudním jednání – Moot Court Competiton. Studenti se v rolích právníků utkají před simulovaným soudem a na vlastní kůži si vyzkoušejí, jak funguje právo v praxi. Zároveň bude studenty po celou dobu provázet kouč z řad studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Jak to bude probíhat? 

Nejpozději 4. ledna 2016 zveřejníme případ, který se bude před simulovaným soudem řešit. Pak už se mohou týmy společně s jejich přidělenými kouči začít scházet a připravovat se na samotnou soutěž. Koncem dubna se uskuteční pražské kolo a ty nejlepší týmy se v květnu utkají s dalšími týmy z České a Slovenské republiky ve velkém finále v Olomouci. 

Přihlásit se mohou maximálně tříčlenné týmy středoškolských studentů, kteří mají chuť na sobě pracovat. Na rovinu říkáme, že to bude stát pořádný kus práce, která vám ovšem přinese cenné zkušenosti a rozhled v určité oblasti práva. Další informace budou postupně přibývat na webu soutěže (http://streetlawmoot.proweb.cz). Protože jsou stránky zatím ve výstavbě, rádi vám jakékoli dotazy zodpovíme prostřednictvím e-mailu (hermanova6@gmail.com nebo viktorhatina@email.cz). 

Pokud máte zájem se zúčastnit, nezapomeňte se přihlásit do 14. ledna 2016. Přihlášku najdete na stránkách soutěže (http://streetlawmoot.proweb.cz/…se-prihlasit).